Геологія нафти і газу

СпеціальністьНауки про Землю
Освітній ступінь
Магістр
Факультет Геологічний факультет
Гарант освітньої програми
Крупський Юрій Зіновійович
Електронна адреса iurii.krupskyi@lnu.edu.ua
Запрошуємо роботодавців, представників ринку праці, випускників та всіх зацікавлених сторін до обговорення проєктів освітніх програм з метою підтвердження їхньої релевантності, відповідності результатів навчання (знань, умінь, навичок, компетентностей) потребам сучасного ринку праці. Свої пропозиції та зауваження Ви можете надіслати на поштову скриньку quality@lnu.edu.ua

 

Загальна інформація

Повна назва вищого навчального закладу та структурного підрозділуЛьвівський національний університет імені Івана Франка, Геологічний факультет
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналуМагістр

Кваліфікація: Магістр з Наук про Землю (Геологія нафти і газу)

Офіційна назва освітньої програмиОсвітньо-професійна програма «Геологія нафти і газу»
Тип диплому та обсяг освітньої програмиДиплом магістра, одиничний, 90 кредитів ЄКТС,

термін навчання 1 рік 4 місяці.

Наявність акредитаціїМіністерство освіти і науки України

Сертифікат про акредитацію Серія НД  № 1492510

Львівський національний університет імені Івана Франка

відповідно до рішення Акредитаційної комісії

від 27 грудня 2013 р. протокол № 108

(наказ МОН України від 08.01.2014 № 1-Л)

з галузі знань (спеціальності)

10 Природничі науки 103 Науки про Землю

Визнано акредитованим за рівнем магістр

Термін дії сертифіката до 1 липня 2024 р.

(на підставі наказу МОН України від 19.12.2016 № 1565)

Цикл/рівеньНРК України – 7 рівень,

FQEHEA – другий цикл, EQFLLL – 7 рівень

ПередумовиНаявність освітнього ступеня бакалавра або

освітнього-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

Інші вимоги визначаються «Правилами прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка»

Мова(и) викладанняУкраїнська
Термін дії освітньої програми5 років (до наступного планового оновлення,

не перевищуючи періоду акредитації)

[згорнути]
Мета освітньої програми

Здійснити теоретичну і практичну підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі нафтогазової геології, здатних працювати в сучасних умовах, вирішувати складні наукові та прикладні завдання щодо вибору методів досліджень, способів розвідки і розшуків пасток нафти та газу. Проводити еколого-економічну оцінку та моделювання геологічних процесів розвіданих покладів вуглеводнів.

[згорнути]
Характеристика освітньої програми

Предметна область (галузь знань, спеціальність, спеціалізація (за наявності))10 Природничі науки

103 Науки про Землю

Геологія нафти і газу

Орієнтація освітньої програмиОсвітньо-професійна
Основний фокус освітньої програми та спеціалізаціїГоловний акцент освіти за ОПП «Геологія нафти і газу» за спеціальністю 103 – Науки про Землю сфокусовано на дослідженні глибинної будови надр, з метою пізнання закономірностей геологічного розвитку та процесів що призводять до утворення родовищ нафти та газу. Моделювання геологічних процесів які слугують передумовою для утворення пасток у яких накопичуються вуглеводні. Здобуті за ОПП знання передбачають визначену зайнятість і можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання.

Ключові слова: природничі науки, науки про Землю, геологія нафти і газу.

Особливості програмиПрограма включає дисципліни циклів професійної, практичної підготовки, що мають інтегрований характер.

[згорнути]
Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання

Придатність до працевлаштуванняПрофесійна діяльність в галузях геології, геології нафти і газу та ін.

Працевлаштування в наукових, науково-дослідних інститутах чи виробничих організаціях, на підприємствах і в геологічних організаціях різних форм власності, а також в університетах.

Магістр з спеціальності Науки про Землю може займати управлінські посади в профільних державних установах, органах самоврядування. Підготовлений до таких напрямків професійної діяльності: геологія нафти і газу, геологічна освіта.

Подальше навчанняМожливість навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Докторські програми з Наук про Землю в вищих навчальних закладах і наукових установах України та за кордоном.

[згорнути]
Викладання та оцінювання

Викладання та навчанняСтудентсько-центроване навчання, самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, навчання через навчальну і виробничу практики. Комбінація лекцій, лабораторних і практичних занять, дослідницьких робіт.
ОцінюванняУсні екзамени, заліки, комп’ютерне тестування, презентації, захист навчальної та виробничої практик, захист кваліфікаційної (магістерської) роботи.

Оцінювання відбувається за національною шкалою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно, або зараховано, не зараховано), 100-бальною шкалою та шкалою ЕКТС (A, B, C, D, E, F, FX).

[згорнути]
Програмні компетентності

Інтегральна компетентністьЗдатність розв’язувати складні наукові задачі і практичні проблеми, включно з прийняттям рішень щодо відбору даних і вибору методів досліджень під час вивчення геосфер у різних просторово-часових масштабах із використанням комплексу міждисциплінарних даних і в умовах недостатності інформації, невизначеності умов і вимог.
Загальні компетентності (ЗК)ЗК1 – Здатність до адаптації і дії в новій ситуації.

ЗК2 – Вміння виявляти, ставити, вирішувати проблеми.

ЗК3 – Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

ЗК4 – Здатність працювати в міжнародному контексті.

ЗК5 – Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.

ЗК6 – Уміння проводити геологічні інтерпретації з наявним кам’яним матеріалом і матеріали геофізичних досліджень з метою прогнозування наявності пасток вуглеводнів.

ЗК7 – Здатність узагальнювати та аналізувати результати попередніх наукових досліджень та використовувати їх для проведення різноманітних геологічних інтерпритацій.

ЗК8 – Здатність усвідомлювати та генерувати новітні ідеї та підходи для реалізації поставлених завдань.

ЗК9 – Вміти застосовувати сучасні новітні методики, оцінювати їхню ефективність і відповідність для  вирішення та реалізації завдань дослідницького характеру.

Фахові компетентності спеціальності (ФК)

 

ФК1 – Розуміння необхідності дотримання норм авторського і суміжних прав інтелектуальної власності; сприйняття державної та міжнародної систем правової охорони інтелектуальної власності.

ФК2 – Знання сучасних засад природокористування, взаємодії природи і суспільства із застосуванням раціонального використання природних ресурсів, екологічних аспектів і основ природоохоронного законодавства.

ФК3 – Розуміння планети як єдиної системи, найважливіших проблем її будови та розвитку.

ФК4 – Володіння сучасними методами досліджень, які використовуються у виробничих і науково-дослідницьких організаціях при вивченні Землі, її геосфер та їхніх компонентів.

ФК5 – Здатність застосовувати знання і необхідні практичні навички з планування, організації, мотивування, контролю та регулювання діяльності профільних підприємств і установ.

ФК6 – Уміння застосовувати наукові знання і практично втілювати їх для розробки та впровадження механізмів геопланування, територіального планування, проведення моніторингу розвитку регіонів, складання стратегічних планів і програм.

ФК7 – Здатність виявляти геологічні і геохімічні  закономірності  формування покладів вуглеводнів, ознаки і критерії прогнозування нафтогазоносності надр.

ФК8 – Здатність прогнозувати ймовірну зміну геологічних ситуацій у процесі розшуків, розвідки та виявлення пасток вуглеводнів та попередньої геолого-промислової оцінки родовища.

ФК9 – Уміння моделювати геологічні процеси, що передують утворенню окремих пасток та родовищ нафти і газу із використанням математичних, картографічних методів і геоінформаційних технологій.

ФК10 – Володіти знаннями з техніки безпеки під час буріння  параметричних та розвідувальних свердловин.

[згорнути]
Програмні результати навчання (ПРН)

ПРН1Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об’єктів геосфер Землі.
ПРН2Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю.
ПРН3Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі.
ПРН4Розробляти, керувати та управляти проектами в науках про Землю, оцінювати і забезпечувати якість робіт
ПРН5Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом
ПРН6Вміти здійснювати екологічну оцінку, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на окремих об’єктах природокористування.
ПРН7Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності.
ПРН8Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління.
ПРН9Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани і програми.
ПРН10Вміти правильно планувати і проводити польові та лабораторні геохімічні дослідження і виконувати звіти, презентації.
ПРН11Вміти достовірно інтерпретувати геологічні розрізи з різними літологічними типами порід для проведення різноманітних кореляцій з метою виділення пасток вуглеводнів.
ПРН12Вміти виявляти закономірності поширення різних літологічно подібних товщ на досліджуваній території та знаходити критерії для прогнозування імовірної наявності покладів нафти чи газу.
ПРН13Використовувати сучасні методи моделювання та обробки матеріалів геофізичних досліджень.
ПРН14Знати законодавчу базу та правові засади для проведення дослідницьких робіт згідно чинного законодавства України в галузі геології й надрокористування.

[згорнути]
Ресурсне забезпечення реалізації програми

Кадрове забезпеченняВсі розробники є співробітниками Львівського національного університету імені Івана Франка

До реалізації програми залучаються науково-педагогічні працівники з науковими ступенями та/або вченими званнями, а також висококваліфіковані спеціалісти.

З метою підвищення фахового рівня всі науково-педагогічні працівники один раз на п’ять років проходять стажування, в т.ч. закордонні.

Матеріально-технічне забезпечення
  • навчальний корпус;
  • гуртожиток;
  • тематичні кабінети;
  • спеціалізовані лабораторії:

– польова лабораторія еколого-геологічних досліджень,

– фізичних досліджень мінералів і гірських порід,

– геоінформаційних технологій та комп’ютер­ного моделювання,

– лабораторія рентгеноструктурного аналізу.

– стратиграфічних досліджень, геологічної карти і космоаерометодів;

  • наукова бібліотека, читальні зали;
  • два комп’ютерні класи;
  • музеї:
    • мінералогічний,
    • палеонтологічний,
    • рудних формацій;
  • пункт харчування;
  • мультимедійне обладнання;
  • сучасний спортивний зал, басейн, спортивні майданчики.
Інформаційне та навчально-методичне забезпечення
  • офіційний сайт ЛНУ: http://lnu.edu.ua;
  • точки бездротового доступу до мережі Інтернет;
  • необмежений доступ до мережі Інтернет;
  • віртуальне навчальне середовище Moodle;
  • електронна бібліотека;
  • корпоративна пошта;
  • навчальні і робочі плани;
  • графіки навчального процесу;
  • навчально-методичні комплекси дисциплін;
  • силабуси дисциплін;
  • дидактичні матеріали для самостійної та індивідуальної роботи студентів з дисциплін;
  • програми навчальних і виробничих польових практик;
  • методичні вказівки щодо виконання курсових робіт, дипломних робіт.

[згорнути]
Академічна мобільність

Національна кредитна мобільністьПідвищення кваліфікації (стажування) науково-педагогічних працівників у наукових інститутах НАН України, вузах-партнерах з якими укладені угоди про академічну мобільність (Харківський національний університет імені Н.В. Каразіна, термін дії угоди 2015-2025; Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 21.09.2016-21.09.2021; При­карпатський національний університет імені Василя Стефаника; Донецький національний університет, 2016-2026; Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України, 13.11.2018 (безстроково); Дрогобицький коледж нафти і газу, 2018-2023; Публічне АТ “Укргазвидобування”, 2018-2023).
Міжнародна кредитна мобільністьУгоди про міжнародну академічну мобільність Еразмус+ з університетами Європи (Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця, факультет геології, геофізики та охорони навколишнього середовища (м. Краків, Польща) угода від 8.06.2015 року; Ягелонський університет (м. Краків, Польща, 28.01.1992; Варшавський університет, 18.11.1995; Вроцлавський університет, 30.06.1994).
Навчання іноземних здобувачів вищої освітиНа факультеті можуть навчатись іноземні студенти за умови знання української мови та згідно правил прийому до ЛНУ. Вступні випробування зі спеціальності та навчання проводяться державною мовою.

[згорнути]
Перелік компонент освітньо-професійної програми та їх логічна послідовність

Код н/дКомпоненти освітньої програми (навчальні дисципліни, курсові проекти (роботи) практики, кваліфікаційна (магістерська) робота)Кількість кредитівФорма підсумкового контролю
Обовязкові компоненти ОП
ОК 1.Пошук наукової інформації і написання наукових текстів3,5Залік
ОК 2.Геодинаміка4,0Залік
ОК 3.Геологія родовищ нафти і газу4,0Екзамен
ОК 4.Мінерально-сировинна база України4,0Екзамен
ОК 5.Геохімія ізотопів4,0Екзамен
ОК 6.Прикладна стратиграфія4,0Екзамен
ОК 7.Термодинаміка природних процесів3,5Залік
ОК 8.Науково-дослідний практикум*4,0Залік, курсова робота
Спеціалізація Геологія нафти і газу
ОК 9.Геохімія горючих копалин3,0Екзамен
ОК 10.Нафтогазові родовища і ПСГ України3,0Екзамен
ОК 11.Геофізичні дослідження свердловин і геологічна інтерпретація3,0Екзамен
ОК 12.Розшуки і розвідка нафтових і газових родовищ3,5Залік
ОК 13.Навчальна магістерська (польова) практика*9,0Залік
ОК 14.Виробнича (переддипломна) практика*4,5Залік
ОК 15.Кваліфікаційна (магістерська) робота*9,0Захист на ЕК
Загальний обсяг обовязкових компонент:66,0
Вибіркові компоненти ОП
Загальноуніверситетські
ВБ 1.ДВВС3Залік
Факультетські
ВБ 2.ДВВС4Залік
ВБ 3.ДВВС4Залік
ВБ 4.ДВВС3Залік
ВБ 5.ДВВС3Залік
ВБ 6.ДВВС3Залік
ВБ 7.ДВВС4Залік
Загальний обсяг вибіркових компонент:24,0 
ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ90,0 

Форма атестації здобувачів вищої освіти

Атестація випускників освітньо-професійної програми «Геологія нафти і газу» проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи магістра та завершується видачею документів встановленого зразка про присудження йому ступеня магістра з присвоєнням кваліфікації: Магістр з Наук про Землю (Геологія нафти і газу).

Кваліфікаційна робота передбачає самостійну дослідницьку діяльність. Кваліфікаційна робота повинна вміщувати аналіз літературних джерел і результати самостійної творчої роботи студента з матеріалом, що отриманий і опрацьований ним особисто. Обсяг та структура роботи висвітлені в методичних рекомендаціях до написання магістерських робіт на геологічному факультеті.

Кваліфікаційна робота повинна перевірятися на наявність плагіату згідно з процедурою, визначеною системою забезпечення Львівського національного університету імені Івана Франка, якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.

Кваліфікаційна робота має бути розміщена на офіційному сайті геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Атестація здійснюється відкрито і публічно.

[згорнути]
Архів освітніх програм

[згорнути]